Eğitmenler

Didem Zeybek | Zumba Eğitmeni

Didem Zeybek

Sporla çok küçük yaşlarda tanıştım. Uzun yıllar Emlak Bankası ve Bakırköy Spor Vakfı kulüplerinde lisanslı voleybol oynadım ve lisanlı olarak yüzdüm. Çeşitli spor kulüplerinde antrenörlük yaptıktan sonra 2008 yılında Hillside City Club Trio’da spor eğitmeni olarak çalışmaya başladım.

Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezunuyum. Halen Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde Yüksek Lisans öğrencisiyim.

2009 yılında Dünyanın bir numaralı egzersizi olarak anılan Zumba®'yı Türkiye'de ilk kez Hillside City Club, yaratıcısı Beto Perez ile düzenlediği Masterclass ile tanıttı. Beto’nun verdiği eğitim (Zumba® Basic 1) sonucu Türkiye’nin ilk Zumba® lisansına sahip eğitmenlerinden biri oldum.

2012 yılında Zumba Fitness tarafından Zumba Jammer adayı gösterildim. Ağustos 2012'de Orlando'da yapılan Zumba Jammer eğitimini başarıyla tamamlayarak Türkiye'nin ilk ve tek Zumba Jammer'i oldum. Zumba Jammer olduktan sonra biri İsveç'te olmak üzere birbirinden eğlenceli 13 tane ZIN Jam Session düzenledim ve bu eğitimlerle ZIN üyelerinin koreografi oluşturmalarına yardımcı oldum.

2013 yılında Zumba Fitness tarafından Türkiye'nin Zumba Education Specialist (ZES) adayı gösterildim. Haziran 2013 tarihinde de aldığım eğitim sonucu Türkiye'nin ilk ZES'i (eğitmen eğitmeni) seçildim. Türkiye'de Zumba Basic 1, Zumba Basic 2, Zumba Kids & Zumba Kids JR eğitimlerini TÜRKÇE olarak veriyorum.