Duyurular

En büyük spor festivaline 10 binin üzerinde sporsever geldi

Avrasya’nın en büyük spor festivali CNR Sports Week İstanbul sona erdi. Festival, spor dünyasının en önemli marka ve eğitmenlerini buluşturdu. Festivali 10 bin 252 yerli ve yabancı sporsever ziyaret etti.

Sporu yaşam tarzı ve felsefesi haline getirenler için düzenlenen, sporseverlere sağlıklı olmak için hayatından sporu eksik etme çağırısı yapan CNR Sports Week İstanbul, CNR Expo Yeşilköy’de sona erdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından da desteklenen CNR Sports Week, CNR Holding kuruluşu Pozitif Fuarcılık tarafından organize edildi. Spor ekipman ve donanımları, spor giyim ve aksesuarları, doğa sporları, beslenme ve gıda takviyeleri, outdoor gibi spora dair akla gelebilecek tüm ürünlerin bir arada sunulduğu festivalde 200’ün üzerinde spor markası, yerli ve yabancı 10 bin 252 sporseverle buluştu.

100’den fazla etkinlik
Festivalde, yüzden fazla spor etkinliği, ana sahne ve fuar alanının her yerinde sporseverlerle buluştu. Sağlıklı yaşam, gıda takviyesi ve fitness ekipmanları alanında lider firmalarından Technogym, Life Fitness, Ender Spor, İnter Spor, Esjim, Tartı ve Findesshop gibi 200’den fazla marka, ürün, ekipman ve hizmetlerini festival ziyaretçileri ile buluşturdu.

Dünyaca ünlü fitness devi Zumba’nın da yer aldığı CNR Sports Week İstanbul kapsamında 3 gün boyunca, dünyanın en iyi eğitmenleri tarafından ziyaretçilere Zumba eğitimi verildi. “Müziğin gücünü kaslarda hissettiren” Zumba eğitimine katılanlar; elektronik eğitim kılavuzu, kurs tamamlama belgesi, fitness sertifikasyon kredileri ile temel adımları incelemek için çevrimiçi videolara, festivalin sonunda sahip oldu.

Festival alanında pilates meraklıları için de özel bir alan oluşturuldu. Sporseverler, festival boyunca bu alanda eğitim alıp, pilates hakkındaki son gelişmeleri de takip edebilme imkanı yakaladı.

Türkiye’nin en güçlüleri festivalde buluştu
Tüm dünyada çığ gibi büyüyen ‘Strongman (Güçlü adam) yarışması, Türkiye’de ilk kez CNR Sports Week’de düzenlendi. Yarışmaya katılan sporcular, 215KG’lık özel mekanizmalarla yürüdü.

Festivalin etkinliklerinden biri de son spor çılgınlığı "Spinning" oldu. Profesyonel hocaların, müzik eşliğinde yaptırdığı spinning, sporseverlerin limitlerini oldukça zorladı.

Türkiye’nin en büyük spor festivali CNR Sports Week İstanbul’un ikincisi, 12-15 Eylül 2019 tarihleri arasında, CNR Expo Yeşilköy’de düzenlenecek.