SportsWeek Röportaj

CNR SportsWeek dünya standartlarında organize edilen bir spor festivali

Noyan Dülek

20 yıldır spor dünyasının içinde olan ve bir çok ünlü kulüpte yöneticilik ve antrenörlük yapan Noyan Dülek ile, 13-16 Eylül'de CNR Expo Yeşilköy'de düzenlenecek, Türkiye'nin en büyük spor festivali olmaya aday CNR SportsWeek hakkında konuştuk.

CNR'ın sorularını yanıtlayan Dülek, yıllardır uluslararası birçok aktivite ve festivale katıldığını ve CNR SportsWeek'in dünya standartlarında organize edilen bir spor festivali olduğunu söyledi.


Bize kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

1973 İzmir Karşıyaka doğumluyum. Celal Bayar Üni. Beden eğitimi spor yüksekokulunu bitirdikten sonra 2000 yılında İstanbul’a Sports İnternational çalışmak üzere geldim. 6 yıl grup dersleri sorumlusu olarak çalıştım. 2007 yılında Mars Atletic Club’a transfer oldum ve burada 1 sene çalıştıktan sonra 2008 yılında Hillside City Club’a transfer oldum. 2014-2015 Süper ligte Ersun Yanal’ın Performans antrenörü olarak Trabzonspor’a imza attım. 2016-2017 ikinci ligte Eskişehirspor’da Mustafa Denizli’nin yardımcısı olarak çalıştım. 2017 Temmuz tarihinde Hillside City Club’a "Aktiviteler ve Projeler" şefi olarak geri döndüm.

Bu arada birçok projenin başında danışman olarak çalıştım. Birçok firmanın organizasyonlarında görev aldım. Yaptığım işler dışında grup derslerinde Zumba, Cycle, Pilates , Dans dersleri ve özel performans eğitmeni olarak çalıştım.

SportsWeek'in sizin için önemi ve anlamı nedir?

Spor sektörüne 20 yıldır hizmet veriyorum. Bu sektörde birçok departmanda, farklı alanlarda hizmet verdim. Uluslararası birçok aktivite ve festivale katıldım.

CNR Sports Week içerik ve vizyon anlamında dünya standartlarında organize edilen ve yapıldığı tarihten itibaren spor sektörüne yön vereceğine inandığım büyük bir organizasyon.

CNR SportsWeek'in bu tarz diğer organizasyonlardan farkı nedir?

CNR SportsWeek'in farkı, bu sektöre bakış açısı, içerik ve vizyonunda saklıdır. Ayrıca tüm spor kurumlarını bir çatı altında birleştirmesi, eğitmen zenginliği, çok farklı spor dallarının ve grup derslerinin buluşması, uluslararası eğitmen ve markaların fuara katılıyor olması da büyük bir ayrıcalıktır.

Sportsweek gibi spor festivalleri insanlara sağlıklı yaşam ve spor alışkanlığı kazandırmada etkili olabilir mi?

Kesinlikle Sportsweek'in, ziyaretçi ve katılımcılara sağlıklı yaşam ve spor alışkanlığı kazandıracağından eminim. Fuarda farklı spor dalları ve ekipmanlarının uygulamalı tanıtılıyor olması ve uzman eğitmenler eşliğindeki derslerin, farkındalık yaratıp, alışkanlıkları da değiştireceğini düşünüyorum.

Sportsweek sektörü nasıl etkileyecek?

CNR SportsWeek gibi her detayı düşünülmüş bir fuarın, katılan firmaların ve ziyaretçilerinin beklenti çıtasını yükselteceğine inanıyorum.

Son olarak SportsWeek'e neden katılmalıyız?

Sektörün gerisinde kalmamak, görünürlüğünü artırmak, farklı alanlarda rekabetin içinde olmak, farklı grup derslerinin içinde yer almak, uluslararası standarta hizmet almak ve 4 gün süper zaman geçirmek için orada olmalısınız. Ben orada olacağım.